Запрошуємо на навчання!
Зустріч освітян Пологівської громади
5 червня в ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” відбулася зустріч адміністрації нашого ліцею з начальником відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області Сергієм Бандурком та директорами загальноосвітніх шкіл Пологівської громади.
На зустрічі обговорювалися реалії, можливості, виклики та перспективи освітньої діяльності релакованих навчальних закладів.
Також акцент робився на залученні здобувачів освіти до навчання в закладах профтехосвіти області та громади, зокрема до ДНЗ “Пологівський професійний ліцей”. Саме з цією метою присутніх було ознайомлено з програмою профорієнтаційної роботи ліцею та проведено екскурсію нашим навчальним закладом.
Зустріч пройшла продуктивно в дружній атмосфері з перспективою на
подальшу співпрацю, бо кожен із присутніх усвідомлював, що тільки об'єднавшись сили, ми зможемо подолати всі виклики і надати якісні освітні послуги здобувачам освіти нашої громади (і не тільки).
Профорієнтація: креативно, цікаво і корисно
У межах профорієнтаційної роботи ДНЗ “Пологівський професійний
ліцей” проводить різноманітні заходи з метою пропагування робітничих професій.
Однією з найяскравіших і найінформативніших форм цієї роботи є
майстер-класи, які вже стали традиційними в нашому закладі.
Тридцятого травня в лабораторії нашого закладу
відбувся майстер-клас для абітурієнтів, які розглядають професію “кухар-кондитер” як свою майбутню та для всіх охочих, кого зацікавив цей захід.
Проводила майстер-клас майстер виробничого навчання Алла
Жемчужнікова. Спочатку вона познайомила присутніх з лабораторією, правилами перебування в приміщенні; далі розкрила секрети приготування пісочного тіста та роботи з ним; наостанок розказала про особливості приготування глазурі та про використання природних і харчових барвників.
А далі почалася магія, творчість і релакс: учасники майстер-класу готували тісто та глазур, формували і випікали печиво, малювали та прикрашали зроблені ними вироби на власний смак.
Майстерня наповнилася пахощами свіжої випічки, ванілі та кориці…, а ще натхненням, креативом і позитивом.
P.S Майстри нашого ліцею знають, що робота з тістом і малювання мають потужний терапевтичний ефект і можуть значно допомогти у знятті стресу. Це одні із видів арттерапії, які зменшити напругу та м’язові затиски, покращюють дрібну моторику, що позитивно впливають на нервову систему.
А ще допомагають висловити емоції через творчість, що сприяє
гармонізації внутрішнього стану, відволікають від проблем та допомагають знайти внутрішній баланс.
Майстер виробничого навчання
Артем Набока
День Героїв України: вшанування борців за свободу
Щороку 23 травня Україна відзначає День Героїв - свято, присвячене
пам’яті всіх, хто коли-небудь боровся та продовжує боротися за свободу й незалежність нашої держави.
Ця дата набула особливого значення в умовах повномасштабної війни
з росією, адже сьогодні ми не лише згадуємо полеглих героїв минулого, а й висловлюємо глибоку вдячність нашим захисникам, які нині боронять країну.
День Героїв було засновано 23 травня 1941 року Організацією
українських націоналістів (ОУН) на честь видатного українського діяча Євгена Коновальця. Згодом ця дата стала символом вшанування всіх борців за свободу України, героїв різних епох: лицарів Київської Русі,
козаків, Січових стрільців, повстанців, воїнів УНР та УПА, ветеранів АТО і, звісно, захисників, які сьогодні борються за мирне майбутнє України.
Це день пам’яті, гордості та вдячності тим, хто жертвує своїм життям
заради майбутнього нашої держави. Українці по всій країні віддають шану героям, проводять урочисті заходи, відвідують меморіали та згадують тих, хто став символом незламності нашого народу.
ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” теж долучився до
відзначення цього дня. У закладі було проведено онлайн-виховні години, де здобувачі освіти з глибокою вдячністю та пошаною згадували Героїв минувшини та сьогодення, говорили про мужність захисників України і, зокрема, Запоріжчини.
Також відбулася зустріч з представниками ГО «Вільне Запоріжжя»,
яка тісно співпрацює з нашим закладом освіти: допомагає з обладнанням для кабінетів і майстерень. Цього разу мова йшла про можливість організації перепідготовки та навчання ветеранів війни в нашому закладі. Ми усвідомлюємо актуальність і важливість адаптації військових у цивільному житті. І саме тому адміністрація ліцею разом із депутатом запорізької обласної ради Олегом Мнихом, представницею ГО «Вільне Запоріжжя»Тетяною Йолкіною та членами організації, нашими Героями-захисниками обговорювали реалії та перспективи такої співпраці.
Вшанування Героїв має не тільки ціннісне суспільно-моральне
значення, а й практичну мету - об’єднати зусилля суспільства для допомоги військовим та ветеранам. Освітні ініціативи, соціальні проєкти та програми реабілітації сприяють їхній адаптації до мирного життя, забезпечуючи їм можливості для навчання, працевлаштування та соціальної підтримки.
Національний тиждень безбар'єрності
Вперше в Україні, з 19 травня Міністерством культури і стратегічних комунікацій спільно з Мінрозвитку і Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності на виконання заходу 14 завдання 23 плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року заплановане проведення Національного тижня безбар'єрності.
1.Довідник безбар'єрності - https://bf.in.ua/
2. Гайд безбар'єрних подій - коли можемо проводити події для всіх без виключень
3. Брендбук з безбар'єрності - https://barrierfree.crevv.com/
4. Рекомендації щодо викладення інформації суб'єктами владних повноважень у форматах, що забезпечують доступність її сприйняття - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1046-2023-%D1%80#Text
5. Типові рішення щодо використання кольорів та дизайну оформлення комунікації в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року - https://mcsc.gov.ua/wp- content/uploads/2025/02/rekomendacziyi-brendbuk.pdf
#тиждень безбар'єрності
Безпека на дорогах в умовах воєнного стану
3 12 по 18 травня 2025 року в Україні триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».
Дорога як об’єкт особливої небезпеки потребує системної роботи, адже кожна людина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації.
Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорювати як з дітьми, так і з дорослими.
Щороку у світі гине понад 250 тисяч людей. Щорічна статистика Національної поліції показала, що торік кількість ДТП із загиблими та травмованими перетнула рівень 2021 року – останнього перед повномасштабним вторгненням. У 2024 році відбулося 25 781 ДТП, в яких 3 202 людини загинули та 32 023 травмувалися. Перевищила довоєнний рівень, причому суттєво, кількість аварій, в яких загинули чи травмувалися діти. Минулого року таких ДТП було 4 563, тоді як у 2023 році – 3964, у 2022 р. – 2 625, у 2021 р. – 3 691. У 2024 році 180 дітей загинули та 5 225 – травмувалися.
Щоб упередити небезпеку для здоров’я і життя, треба дуже добре знати Правила дорожнього руху і застосовувати їх. Для нагадування Правил пропонуємо переглянути посібник БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ.
Воєнний стан наклав свій відбиток на правила поведінки на дорогах. Тому не забувайте дотримуватись наступних правил:
- українським водіям заборонено використовувати відеореєстратори, щоб уникнути розголошення інформації про переміщення та хід виконання завдань сил оборони, яка може якось допомогти противнику;
- заборонено фотографувати місцевість та публікувати фото, адже вони можуть стати координатами інфраструктури, розташування ЗСУ тощо. Не розповсюджуйте інформацію, яка несе загрозу для України!
- не гуляйте далеко від дому, а також не ігноруйте сигналів, які повідомляють про «повітряну тривогу». Після отримання такого сигналу негайно прямуйте в укриття!
- знаходячись на вулиці, не підходьте та не торкайтеся до невідомих речей! Навіть звичайні побутові предмети, іграшки, коробки, телефони можуть бути заміновані! Знайшовши підозрілий предмет – негайно повідомляйте дорослих або ж телефонуйте у служби 101 і 102;
- ходити та їздити необхідно тільки облаштованими тротуарами, вулицями, дорогами та проїздами! Скорочувати шлях невідомими стежками чи узбіччями небезпечно, адже є можливість натрапити на міни. Звертайте увагу на знаки «МІНИ» та не пересувайтеся такими шляхами;
- ні в якому разі не підпалюйте суху траву, очерет, чагарники тощо. В умовах воєнного стану такі дії прирівнюються до диверсії!
- уникайте колон техніки, не стійте біля військового транспорту! Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтеся одразу, як чуєте постріли чи вибухи!
- дотримуйтесь вимог комендантської години: не використовуйте ліхтарі та інше освітлення, перебувайте вдома. В цей час перебувати на вулиці заборонено!
В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Дотримуйтесь правил поведінки на дорогах: це може зберегти ваше життя!
Корисні ресурси:
Сайт МБФ «Допомога постраждалим внаслідок ДТП» www.dopomogadtp.com, розділ «Конкурс»
День вишиванки: символ єдності та національної гордості
Щороку у третій четвер травня українці по всьому світу відзначають
День вишиванки – свято, що об’єднує покоління, популяризує українську культуру та нагадує про силу національної ідентичності. У 2025 році цей день припадає на 15 травня.
Цього дня українці одягають вишиванки на роботу, навчання чи прогулянку, беруть участь у флешмобах, виставках та тематичних заходах. У багатьох містах світу проходять святкові акції, що об’єднують українську діаспору.
Вишиванка – це не просто одяг, а оберіг, що передає мудрість предків
та відображає культурну спадщину України. Кожен орнамент має своє значення:
геометричні узори – символізують гармонію та порядок;
рослинні мотиви – уособлюють життєву силу та процвітання;
тваринні зображення – відображають захист і силу;
хрестоподібні елементи – символізують духовний захист.
Кожен регіон України має свої унікальні традиції вишивки.
Наприклад, на Полтавщині переважають ніжні пастельні тони, а на Буковині – яскраві кольори та багаті квіткові мотиви.
Ідея започаткування Дня вишиванки виникла у 2006 році завдяки
студентам Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Студентка Леся Воронюк, надихнувшись прикладом одногрупника, який регулярно носив вишиванку, запропонувала провести день, коли всі студенти та викладачі одягнуть традиційний український одяг. Спочатку акцію підтримали лише кілька десятків людей, але з кожним роком вона набувала все більшого масштабу, охоплюючи всю Україну та українську діаспору.
День вишиванки набув особливого значення під час війни, ставши не лише символом національної ідентичності, а й знаменом стійкості та незламності українського народу.
Вишиванка стала символом спротиву та єдності. У 2025 році в Україні
презентували військову вишиванку "Оберіг", орнамент якої стилізований під оборонні укріплення. Ця сорочка передана українським захисникам як знак підтримки та вдячності.
Українці по всьому світу долучаються до святкування, організовуючи заходи навіть за кордоном. Наприклад, у Нідерландах цього року День вишиванки присвячений збереженню української культурної спадщини, яку росія намагається знищити.
У часи війни українці ще більше цінують свою культуру та працюють над її збереженням. Вишиванка стала не просто одягом, а знаковим елементом самоідентичності, що об’єднує людей у боротьбі за свободу.
День вишиванки сьогодні – це не лише свято традицій, а й акт національного спротиву, що демонструє силу українського духу.
У 2025 році Міністерство національної єдності України запустило флешмоб #ВишиванкаЄднає, закликаючи українців з усього світу поділитися фото у вишиванках та показати, що українська культура не знає кордонів.
Здобувачі освіти та викладачі нашого закладу теж долучилися до свята української ідентичності.
P.S. Українські дизайнери інтегрують вишиті мотиви у повсякденний, святковий та військовий стиль, у шеврони-обереги. Надаємо покликання на сайт “Текстова вишивка”де можна створити власну схему-оберіг
Профорієнтаційна робота ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
Керівництво та педагогічний колектив ДНЗ «Пологівський
професійний ліцей» розуміє, що правильно і чітко організована профорієнтаційна робота не тільки забезпечує життєдіяльність закладу освіти і ринок праці необхідними робітничими кадрами, а й допомагає молодій людині зробити правильний професійний вибір, сприяє її самореалізації.
Війна, яку російська федерація веде проти України, суттєво змінила
ринок праці: попит на інтелектуальні професії зменшився, а першочергового значення набули робітничі спеціальності, необхідні для відбудови інфраструктури та відновлення економіки. Це створює нові можливості для закладів професійної освіти, які відіграють ключову роль у підготовці кадрів для відбудови країни.
Разом з тим в умовах воєнного стану проведення профорієнтаційної
роботи зіткнулося з новими викликами. Саме тому цей процес у ліцеї триває безперервно протягом року.
Уже з жовтня 2024 року розпочалася вступна кампанія – 2025. Було
проведено ґрунтовний аналіз діяльності колективу ліцею стосовно набору здобувачів освіти на 2024-2025 навчальний рік, визначено найбільш ефективні заходи та методи роботи, а також здійснено моніторинг ринку праці для вдосконалення профорієнтаційної стратегії.
Наразі нова вступна кампанія перебуває у розпалі. Профорієнтаційна
робота ведеться за різними напрямками: розміщення мотивуючих відеороликів і презентацій у соціальних мережах, поширення профорієнтаційних листівок у громадських місцях, зокрема в центрах соціальних послуг, волонтерських пунктах, на зупинках, ринках, у транспорті, гуртожитках, супермаркетах та всюди, де є можливість надати вичерпну інформацію майбутнім абітурієнтам та їх батькам/родинам.
Важливим чинником ефективної профорієнтаційної роботи є проведення спільних заходів з об’єднаними територіальними громадами, закладами загальної середньої освіти.
14 травня 2025 року мобільна агітаційна група ліцею у складі майстрів виробничого навчання Жемчужнікової А.М., Набоки А.О. та викладача Данілової Л.А. провела зустріч із учнями дев’ятих класів релакованих загальноосвітніх шкіл м.Оріхова. Педагоги ліцею розповіли про навчальний заклад, ознайомили присутніх з переліком професій, за якими проводиться набір на навчання і підкреслили їх актуальність на сучасному ринку праці. Був проаналізований пакет соціальної допомоги в закладі освіти (стипендія, забезпечення гуртожитком, умови для розвитку), акцентувалась увага на співпраці ліцею із підприємствами міста, які гарантують здобувачам освіти ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” проходження виробничої практики, а випускникам – офіційне працевлаштування.
Наприкінці зустрічі учасники отримали друковані рекламні матеріали та контактні телефони для більш детального ознайомлення з навчальним закладом та його освітніми можливостями.
Звісно, один окремий захід не гарантує повного виконання регіонального замовлення, проте він сприяє формуванню позитивного іміджу ліцею та зміцненню його позицій на ринку освітніх послуг у сфері робітничих професій. А для здобувачів освіти релакованих загальноосвітніх шкіл м. Оріхова цей захід стане орієнтиром у виборі професії, допоможе зорієнтуватися на ринку праці та визначити подальші освітні кроки.
Тиждень охорони праці - підводимо підсумки.
Щороку у квітні в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» проходить Тиждень охорони праці. Цей рік не став винятком, саме тому з 21 по 30 квітня було проведено низку онлайн-заходів, приурочених до Всесвітнього дня охорони праці, що дало змогу учасникам освітнього процесу ознайомитися з сучасними інструментами автоматизації охорони праці та забезпечення безпеки на робочому місці. Заходи мали різний формат: тематичні презентації розміщено на сайтах педагогічного персоналу; конкурси і вікторини опубліковано на офіційному сайті ліцею; загальноліцейну виховну годину зі здобувачами освіти та конференцію з працівниками ліцею було проведено на платформі «Zoom».
Тиждень охорони праці проходив під девізом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі», який запропонувала Міжнародна організація праці.
У межах тематичного тижня в ліцеї відбулась конференція за участі працівників. На заході було обговорено стан охорони праці в ліцеї, визначено напрямки подальшої роботи, а також надано інформацію стосовно інновацій у цій сфері. Особливу увагу було приділено сучасним засобам, які можна застосувати для покращення рівня безпеки працівників ліцею та здобувачів освіти. Обговорювались шляхи забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників задля потреб повоєнного відновлення України.
Протягом тематичного тижня здобувачам освіти щодня надавалася інформація для ознайомлення та вивчення правил безпеки з різних напрямків. Зокрема, це були: вимоги безпеки на робочих місцях, правила дорожнього руху, мінна безпека, поводження з електроприладами, безпека життєдіяльності в побуті та екосистемах, правила поводження з вогнем, засоби пожежогасіння, правила евакуації. Ліцеїсти переглянули освітні відеоматеріали, такі як «Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»» та «Правила дорожнього руху, кампанія «Безпечний пішохід»»; разом із працівниками ліцею ознайомилися з відеоуроком від ГУ ДСНС України з мінної безпеки і навчальним роликом «Техніка безпеки під час воєнного стану для учнів і батьків».
Також зі здобувачами освіти було проведено загальноліцейну виховну годину, присвячену тематиці тижня. Організатором заходу виступила інженер з охорони праці К.М. Сторчак.
Звичайно ж не обійшлося без конкурсів. Цьогоріч було оголошено конкурс на кращу роботу серед здобувачів освіти під гаслом «Сучасні технології в моїй професії я бачу так!».
Найкращі роботи виконали учні першого та другого курсів, а саме:
- Кривуля Олександра, група № 10/24 «Кухар. Кондитер»;
- Атаєв Єгор, група № 8/24 «Електрогазозварник. Водій автотранспортних засобів (категорії „В” і „С1”)»;
- Василів Юрій, група № 5/24 «Кухар»;
- Маслак Василина, група № 11/23 «Кухар. Кондитер».
Дякуємо здобувачам за участь та чудові роботи!
У межах заходів Тижня викладач предмету «Охорона праці» А.О. Набока та інженер з охорони праці К.М. Сторчак взяли участь у Всеукраїнському навчальному семінарі, присвяченому Всесвітньому дню охорони праці, організованому Інститутом професійної освіти Національної академії педагогічних наук України. Під час семінару було обговорено важливі аспекти промислової безпеки та охорони праці в процесі підготовки кваліфікованих робітників. Особлива увага приділялася викладанню предмету «Охорона праці» в умовах воєнного стану. Учасники заходу мали змогу обмінятися досвідом і ідеями для вдосконалення освітнього процесу в цій галузі.
28 квітня всі учасники освітнього процесу нашого ліцею вшанували хвилиною мовчання пам'ять працівників, які загинули на робочому місці.
У сучасному світі технології та інновації знаходять своє застосування у всіх сферах життя, і охорона праці не є винятком. Охорона праці відіграє важливу роль як під час виконання посадових обов’язків, так і в процесі опанування професій, адже саме від неї залежить наше здоров’я та життя. Варто завжди пам’ятати: підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві є запорукою збереження здоров’я і життя працівників.
Приємно усвідомлювати, що новітні технології активно впроваджуються на українських підприємствах. Маємо надію, що незабаром вони стануть доступними для кожного підприємства та організації нашої країни, сприяючи зниженню рівня травматизму, смертності й професійних захворювань на робочих місцях. Це дозволить людям почуватися більш захищеними на роботі.
Проведення Тижня охорони праці було спрямоване на привернення уваги учасників освітнього процесу до питань безпеки праці, розширення їхніх знань із цієї тематики та формування відповідального ставлення до виконання вимог безпеки задля збереження життя і здоров’я як власного, так і оточуючих.
Бережіть себе та не забувайте дотримуватись правил охорони праці та безпеки життєдіяльності!
Інженер з охорони праці
ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
Катерина СТОРЧАК
21 березня 2025 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області було проведено Літературний вернісаж до 95 – річчя Ліни Костенко «Несказане лишилось несказанним». Її поезія змінює світогляд, її мужність надихає, її мудрість дає сили.
Захід проводився з метою вшанування творчої спадщини Ліни Костенко та популяризації її творчості серед молоді.
Активну участь у заході взяли і здобувачі освіти нашого ліцею:
Юрій Василів (5/24) з малюнком “Крила” представляв наш ліцей у номінації «Художники-ілюстратори» (ілюстрації до творів поетеси) - керівник проєкту Жемчужникова А. М.
Галина Манжула (7/21) із авторським віршем “Тендітна сила”представляла наш заклад у номінації «Молоді автори» (власні вірші, етюди, есе, листи до Ліни Костенко) - керівник проєкту Прокопенко М. В.
Бажаємо нашим номінантам і їх наставникам подальших творчих успіхів.
В ліцеї стартує Тиждень охорони праці!
Щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.
У 2025 році заходи до Дня охорони праці пройду під девізом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі», який визначила Міжнародна організація праці.
Цей девіз акцентує увагу суспільства на впливі новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема:
передові роботизовані системи;
штучний інтелект (AI) і машинне навчання;
екзоскелети;
безпілотні літальні апарати (БПЛА);
Інтернет речей (IoT);
віртуальну та доповнену реальність.
З 21 по 30 квітня 2025 року в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» пройде Тиждень охорони праці. В межах заходу ми звернемо увагу на сучасні винаходи та технології, а також їхній вплив на безпеку праці.
Просимо усіх учасників освітнього процесу ознайомитися з планом заходів та долучитися до його виконання. Буде цікаво!
Калейдоскоп світлин.
Здобувачі освіти груп 10/24, 5/24, 7/21 на уроках виробничого навчання під керівництвом майстрів виробничого навчання вдосконалюють свої професійні навички (цікаво, натхненно, смачно).
11 березня в нашому ліцеї відбувся відкритий загальноліцейний захід, присвячений Шевченківським дням, на якому був присутній Аскад Ашурбеков, депутат Запорізької обласної ради, директор агенції регіонального розвитку.
Здобувачі освіти пригадали основні віхи життя та творчості Тараса Шевченка, взяли участь у вікторині, розгадали “хмаринки” віршів, склали сенкани, присвячені великому Кобзареві.
03.03.25 учні групи 5/24 під керівництвом майстра виробничого навчання Жемчужнікової А М відпрацювали тему "Приготування прісного тіста та виробів із нього" Найкраще справилися із завданням та презентували приготовлені вироби БІрюк Дарина, Василів Юрій, Настерець Оксана, Щербакова Юлія.
Вітаємо, шановні здобувачі освіти.
Пропонуємо вашій увазі календар “Шевченківські дні”. Календар розповідає про життя та творчість Т. Г. Шевченка, а також містить пазл і вікторину.
Кожен із нас тримає свій фронт і робить свій посильний внесок у наближення Перемоги. Зворотний зв'язок від волонтерки на Запорізькому напрямку:
“Доброго Всім вечора. Сьогодні приїжджали наші Розвідники і ми їм передали Смаколики, які вони повезли на позиції до наших Захисників. Дуже Дякую 🙏 колективу та учням Державного навчального закладу «Пологівський професійний ліцей».Я безмежно вдячна 🙏 Всім Вам, КОЖНОМУ з Вас, що ми така Команда, обʼєднані однією метою Перемоги, що ми спільними зусиллями допомагаємо і підтримуємо наших Воїнів! Тримаймося 🤝 і Віримо в наших Захисників і в нашу Перемогу 💙💛 Божого 🙏 захисту Всім нам і нашим Воїнам! Скорішої нам Перемоги🇺🇦! Ми обов’язково Переможемо 🇺🇦🤝”
24 лютого 2022 року - дата, яка розділила життя українців на «до» і «після», навічно закарбувалась у пам’яті. Попри марення кремлівських злочинців про «Київ за три дні», українці вистояли і вже 1096 днів демонструють спроможність протистояти російській військовій агресії.
З метою вшанування пам’яті тих, хто віддав свої життя на нашу землю, відзначення внеску тих, хто своєю працею, своїми донатами щоденно наближає перемогу, 24 лютого 2025 року в Державному навчальному закладі «Пологівський професійний ліцей» був проведений загальноліцейний урок «Світло незламності».
Організатор заходу, викладач історії Данілова Л.А., охарактеризувала перебіг перших днів війни, розповіла про геноцидну політику рашистів щодо українського населення, велику моральну і військову підтримку України державами-партнерами. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх загиблих у війні захисників та мирних українських громадян.
Наприкінці зустрічі викладач закликала не піддаватись російським наративам, спрямованим на розкол українського суспільства і дискредитацію української влади і виразила впевненість у тому, що правда неодмінно переможе.
Під час виробничого навчання здобувачі освіти групи 7/21 під керівництвом майстра Горбенко Н.В. готують випічку для воїнів Запорізького напрямку. Це вияв нашої вдячності, підтримки і поваги до наших Героїв.
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».
Починаючи з 2015 року 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. Саме цій темі були присвячені виховні години, які в цей день проводили в своїх групах класні керівники та майстри виробничого навчання Данілова Л.А., Набока А.О., Жемчужнікова А.М., Гаврилюк Н.П., Фастова А.А.
Саме на 20 лютого 2014 року припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у середмісті Києва. Загиблих учасників Революції Гідності, яка розпочалась 21 листопада 2013 року після відмови експрезидента України В.Януковича підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, називають Небесною Сотнею. Вони були звичайними людьми, мали свої сім’ї, батьків, друзів, власні захоплення і невідкладні справи. Серед них були люди різного віку і професій: успішні підприємці і викладачі, студенти і науковці, театральні діячі і пенсіонери. Та їх об’єднувала спільна мета: побудувати вільну і чесну, вільну від корупції, Україну.
Революція Гідності підтвердила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи, а історія Героїв Небесної Сотні – це історія про сміливість, незламність українського народу, боротьбу, яку в січнево-лютневі дні 2014 року виборювали на площах, барикадах і в наметових містечках, а сьогодні – на полях боїв. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, Герої Небесної Сотні живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
До Дня Святого Валентина була проведена загальноліцейна година спілкування “День Святого Валентина: погляд під іншим кутом”
Під час бесіди здобувачі освіти з’ясували:
в основу свята покладено любов, Валентин із любові до людей пішов всупереч наказу Клавдія ІІ;
любов до людей починається з любові до себе (люби ближнього твого, як себе самого “Біблія”), людина може любити інших лише настільки, наскільки вона спроможна любити себе;
любити себе - це зростати над собою, кожного дня творити кращу версію себе;
любов дорівнює самоповазі (самоповага - це про любов до себе і дбайливе ставлення до себе. Чим більше вчинків та справ ми будемо робити відповідно до своїх переконань і цінностей, тим більше ви почуватиметеся задоволеними і впевненими у собі);
любов починається, чи має починатися в сім’ї. Спочатку в тій, де ти народжуєшся, аби згодом наповнити вашу власну;
Висновок.
Важливі любов і підтримка! Особливо важливо пам'ятати про справжнє значення свята. Любов та підтримка – це те, що робить наші життя краще, допомагає долати труднощі і зберігати віру у майбутнє. Святкуючи День Святого Валентина, ми нагадуємо собі та іншим про важливість бути добрими, турботливими і люблячими.
Фоторепортаж із уроків виробничого навчання, де здобувачі освіти груп 10/25, 5/25, 7/22 під керівництвом майстрів Гаврилюк Н. П., Горбенко Н. В. та Жемчужнікової А. М. відпрацьовують на практиці знання, отримані на теоретичному навчанні.
31.01.25 група 5/24 на виробничому навчанні опрацьовувала тему "Приготування холодних страв і закусок".
Було відпрацьовано багато смачних страв з варених овочів (вінегрет овочевий; вінегрет овочевий з оселедцем та яблуком. А також готували салати з морепродуктів та холодні закуски.
29 січня в Україні вшановують пам'ять героїв битви під Крутами – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Саме цій трагічній сторінці української історії, яку, як говорив великий український письменник і політичний діяч В.Винниченко «не можна читати без брому», була присвячена виховна година в групі 7-21.
Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка є ще однією сторінкою мужньої боротьби нашого народу за незалежність України. У сучасний період, через сто сім років, коли наша країна знову виборює свою свободу, події під Крутами набули нового звучання, адже на початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України у 2022 році в районі Крут знову точилися бої. І знову українські воїни показали, що сила духу, відвага, мужність та любов до Батьківщини сильніші за будь-якого ворога.
Класний керівник групи закликала ліцеїстів пам’ятати про наших героїв. Саме пам’ять про героїчне минуле нашого народу робить нас сильнішими у протистоянні російській навалі, а наша єдність зберігає національну гідність та силу нашого народу.
День 22 січня 1919 року увійшов до українського календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Тоді на Софійській площі в Києві відбулася подія, про яку мріяло не одне покоління українських патріотів: на масовому зібранні, у присутності керівництва УНР, представників ЗУНР, духовенства, військової старшини, іноземних дипломатів було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
Саме цій знаменній події і була присвячена загальноліцейна година спілкування «Україно, твоя доля - єдність, злагода і воля», яку було проведено зі здобувачами освіти ДНЗ «Пологівський професійний ліцей». Під час спілкування увага акцентувалась на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 – на початку 1919 р.р. охопив майже всю Україну, підкреслювалася важливість цієї події, цитувались великі слова, які виголосили представник Директорії Федір Швець, Державний Секретар ЗУНР Лонгин Цегельський, Президент УНР Михайло Грушевський. Здобувачі освіти продемонстрували свою обізнаність, взявши активну участь у тематичній вікторині.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять всіх, хто віддав свої життя за нашу святу землю.
Викладач історії Данілова Л А підкреслила, що день Злуки, як ніколи, актуальний і в наші дні. Адже знову над Україною нависла небезпека розбрату, знову проливається кров, знову ми відстоюємо право нашої держави на цілісність і незалежність. Саме тому ми повинні усвідомлювати, що тільки в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови вільної, демократичної держави. Коли ми єдині – тоді ми сильні!
Виробнича практика.
Здобувачі освіти групи 5-24 під керівництвом майстра Жемчужнікової А М працювали над приготуванням страв з натуральної січеної і котлетної маси.
Майбутні кухарі спочатку готували натуральну січену і котлетну маси з м'яса, а потім відпрацювали прийоми формування напівфабрикатів з власноруч приготованої м'ясної основи. Здобувачі освіти набули навиків формування виробів, їх смаження та подавання.
Було відпрацьовано багато смачних страв: котлети, биточки, шніцелі - уміло готували та гарно оформлювали подачу страв.
Все про НМТ 2025
Інформація для здобувачів освіти, які планують продовжити своє навчання у вишах України.
Національний мультипредметний тест (НМТ) — це обов’язковий іспит для вступу до закладів вищої освіти в Україні, який замінив ЗНО у відповідь на нові реалії. Цей формат введений як швидка й ефективна альтернатива для проведення вступних випробувань під час війни, забезпечуючи доступність і прозорість оцінювання.
НМТ дозволяє скласти кілька предметів в один день, що значно зменшує організаційне навантаження та дає змогу абітурієнтам зосередитися на ключових дисциплінах. Формат тесту поєднує онлайн-технології та контроль у спеціально підготовлених пунктах тестування — це компроміс між гнучкістю й безпекою, який адаптовано до умов війни.
Нижче розміщено покликання на сайт, де розміщена вичерпна інформація стосовно НМТ.
Все про НМТ 2025: Структура, Дати, Реєстрація та Поради
УВАГА!
Запорізький Національний університет пропонує для майбутніх абітурієнтів БЕЗОПЛАТНІ пробні тренінги з усіх предметів, які винесені на НМТ (щоб зайти на платформу ЗНТУ/тренінги, необхідно сканувати к'юар-код, який розміщено на фото поруч з цим дописом) АБО пройти за покликанням
Реєстрація на БЕЗКОШТОВНІ ПРОБНІ ТРЕНІНГИ ІЗ НМТ-2025
ВАЖЛИВО:
реєстрація на тренінги триває до 31.01.25;
проведення тренінгів - 10.02.25 - 28.01.25;
тренінги будуть проходити в дистанційному форматі на платформі Moodle ЗНУ
Виробниче навчання
13.01.25 - виробниче навчання за темою ”Приготування тушкованих, запечених страв із м'яса” Здобувачі освіти групи 5-24 старанно опановували техніку приготування страв із м'яса. Кожен майбутній кухар докладав максимум зусиль для відточення вмінь та навичок роботи з цим продуктом харчування.
Найкращими визнали страви Василіва Юрія та Щербакової Юлії.
Вітаємо учасників ІІ етапу ХХІV Всеукраїнського конкурсу
учнівської творчості.
З метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді з 05.12.24 по 10.01.25 проходив ХХІV Всеукраїнський конкурсу учнівської творчості у номінаціях «Українська література» та «Історія України і державотворення». Цього року він був присвячений ролі української культури, її митців, які присвятили свою творчість боротьбі за свободу і незалежність нашої держави
З 05 по 25 грудня 2024 року у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області відбувся перший етап Конкурсу. Здобувачі освіти нашого ліцею теж взяли активну участь у першому етапі конкурсі, надіславши наповнені креативом та цікавими ідеями роботи. Найкращими було визнано роботи Аліни Лось та Маргарити Дмітрієвої, які і взяли участь у другому (обласному) етапі Конкурсу.
За підсумками другого етапу, що проходив з 25 грудня 2024 року по 10 січня 2025 року, наші ліцеїстки увійшли до десяти кращих учасників: здобувачка освіти групи 10-24 Аліна Лось посіла шосте місце у номінації «Українська література», а здобувачка освіти групи 7-21 Маргарита Дмітрієва – дев’яте у номінації «Історія України і державотворення».
Вітаємо дівчат із гарними результатами. Дякуємо їм за активність і бажаємо нових творчих здобутків і перемог.
Засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професії "Кухар; кондитер"
09 січня 2025 року в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» відбулось циклове засідання методичної комісії, в роботі якого взяли участь викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професії «Кухар; кондитер».
Учасники засідання ознайомились із результатами навчальних досягнень з теоретичної та практичної підготовки за І семестр 2024/2025 навчального року, проаналізували роботу методичної комісії за І семестр та розставили пріоритети на ІІ семестр.
Під час засідання були розглянуті питання актуальності компетентнісного підходу в сучасній професійній освіті та аспекти підвищення якості навчального процесу.
Активну участь у перебігу засідання взяли майстри виробничого навчання.
Жемчужнікова А.М. ознайомила присутніх із методикою розробки інструкційно-технологічних карт з професії «Кухар; кондитер» з використанням ІКТ, а Горбенко Н.В. визначила переваги застосування творчих здібностей здобувачів освіти у професійному навчанні для формування успішних кваліфікованих робітників.
Гаврилюк Н.П. ознайомила з аспектами комплексного підходу до виконання письмової екзаменаційної роботи, а Семененко А.М. виступила з доповіддю “Використання інноваційних технології на уроках виробничого навчання з професії “Кухар; кондитер”” та продемонструвала розроблену презентацію.
Учасники заходу розглянули рекомендації щодо методичного забезпечення уроків виробничого навчання у контексті нових вимог до освіти, необхідних для підвищення ефективності навчання. Захід пройшов насичено, в атмосфері емоційно-позитивного настрою. Учасники засідання визнали необхідним активно вдосконалювати свій професійний рівень та педагогічну майстерність, обговорили перспективи роботи та шляхи постійного вдосконалення професійної компетентності, впровадження сучасних технологій в освітній процес.
19 грудня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проводив семінар для педагогічних працівників напряму HoReCa на тему «Професійна діяльність педагогічних працівників в умовах цифрового освітнього середовища», в якому взяли участь і педагогічні представники ДНЗ “Пологівський професійний ліцей”
Альона Андріївна Фастова, викладач предмету «Інформатика», та Алла Михайлівна Жемчужнікова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», поділилися досвідом на тему «Використання інтерактивних відео на уроках виробничого навчання». Вони представили практичні аспекти використання платформи Edpuzzle, зокрема: створення інтерактивних відеоуроків, покрокову інструкцію з реєстрації та розробку матеріалів з інтерактивними елементами.
Калейдоскоп новорічних страв.
Наближається Різдво і весь християнський світ готується до цього свята, дотримуючись вірувань і традицій.
Одна з традицій - 12 пісних страв на святковому столі.
Здобувачі освіти групи 7/21 під керівництвом майстра Горбенко Н М пропонують калейдоскоп новорічних страв.
Виробниче навчання.
Різдвяні свята не оминули і виробниче навчання
Здобувачі освіти групи 5/24 під керівництвом Жемчужнікової А М відпрацювали теми “Приготування холодних закусок”, “Вироби з прісного тіста (млинці)”
Василів Юрій та Щербакова Юля не тільки на відмінно виконали практичне завдання, а й творчо підійшли до справи - приготували страви до різдвяного столу.
Увага!
Результати першого етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2024/2025 навчальному році.
У першому етапі конкурсу взяли участь 53 здобувачі освіти. Дякуємо всім, хто долучився до конкурсу.
Найкращі результати показали наступні учасники:
Щороку 10 грудня у світі відзначають День прав людини, який був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у зв’язку з підписанням у 1948 році Загальної Декларації прав людини.
З метою підвищення ролі правової освіти серед здобувачів освіти групи 7-21, виховання в них поваги до закону й прав людини, класний керівник Данілова Л.А. та майстер виробничого навчання Горбенко Н.В. провели годину спілкування, під час якої здобувачі освіти переглянули фільм "Історія права людини", презентацію "Права людини". Наприкінці зустрічі майбутні випускники провели диспут "Як ви розумієте слова римського політичного діяча Марка Цицерона "Щоб стати абсолютно вільними, ми маємо стати рабами законів"". Присутні на зустрічі дійшли висновку, що свобода - це не вседозволеність, а дотримання суспільних норм поведінки, причому як правових, так і моральних, а права людини – це не просто слова, а основа справедливості, миру та розвитку.
Вітаємо, шановні здобувачі освіти.
Пропонуємо вашій увазі календар новорічних свят. Календар розповідає про різдво, колядки, щедрівки, назви зимових місяців і містить ще багато інших цікавинок про зимові свята.
Віконця інтерактивні і відкриваються відповідно до числа місяця (1 віконце - 1.12; 2 - 2.12; 3 - 3.12;.……віконце 12 відкриється тільки 12.12.24)
Бажаємо цікавого перегляду.
https://app.myadvent.net/calendar?id=1c1lxpf9zgl47k5b0f69shtz0ndseubf
З 1993 року 6 грудня в Україні святкують День Збройних сил України. Це свято, коли в серцях у кожного українця поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.
З нагоди відзначення 33-ї річниці Збройних Сил України та з метою виховання у здобувачів освіти патріотичних почуттів, поваги до військовослужбовців, пробудження національної самосвідомості 6 грудня в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» були проведені відео-журнал «Їм шану вдячності складаємо…» та вікторина «Армія України».
Завдяки такому проєкту здобувачі освіти ознайомились з історієї українського війська від часів Київської Русі і до сьогодні, дізналися, що нарівні з чоловіками успішно проходять службу та працюють у всіх видах та родах Збройних Сил України жінки, скільки в нас видатних воїнів і наскільки сильними насправді є Збройні Сили України, які попри песимістичні прогнози західних політиків ось вже 1017-день успішно стримують російську навалу. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих за честь, свободу, незалежність і соборність України.
По закінченню зустрічі всі учасники почули побажання козацької мужності, батьківської гідності, дідівської мудрості, мирного неба і непохитної сили волі та віри у власні сили.
З 18 по 22 листопада в нашому ліцеї проходив тиждень професії «Електрогазозварник».
Здобувачі освіти в онлайн форматі знайомилися з історією розвитку електродугового та газового зварювання, з оригінальними виробами, виконаними цими способами, розгадували кросворди, ребуси.
Групи, які здобувають професію «Електрогазозварник», взяли участь у проєкті "Прорекламуй свою професію. Відбудуємо країну разом", де проілюстрували своє бачення важливості професії у відбудові країни.
Тиждень завершився підбиттям підсумків і визначенням переможців конкурсу проєктів.
УВАГА!!!
Шановні здобувачі освіти, адміністрація ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” закликає долучитися до першого етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2024/2025 навчальному році
Інформація про конкурс.
12 листопада 2024 року в рамках заходів «Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги», приурочених до відзначення 210-річчя від дня народження легендарної постаті національної культури, пророка та Великого Кобзаря, який став символом боротьби за незалежність не одного покоління українців, в приміщенні Національного драматичного театру імені Івана Франка відбулося відкриття ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу.
Шевченко є основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Саме в його творчості повно розвинулися ті начала, які стали провідними для передових українських письменників другої половини ХІХ – початку ХХ століть.
І сьогодні, його слова з поеми “Кавказ”(1845) лунають як заклик, як наказ, як алгоритм дій: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава і воля святая!»
У нашому закладі перший етап ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2024/2025 навчальному році відбудеться 5.12.24 у форматі онлайн.
Тест буде відкрито 5.12.24 з 11.00 до 16.00.
Бажаємо успіху!
Покликання на тест: Тест. Конкурс ім Т Шевченка (1 етап)
Україна має складну історію: на її долю випало чимало війн та складних випробувань. Одним із найтрагічніших із них є масовий голод 1932-1933 років.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні, формування у здобувачів освіти співчуття до трагічної долі рідного народу і громадянської відповідальності за його майбутнє 21 листопада в групі 7-21 була проведена година спілкування «Україна пам’ятає. Світ визнає».
Класний керівник групи Данілова Л.А. ознайомила своїх вихованців із причинами, масштабами та трагічними наслідками Голодомору 1932-1933 років в Україні, організувала перегляд створеної презентації та відеоролика «Голодомор – біль душі і пам’ять серця», закликала всіх берегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті в суботу о 16 годині.
Завершилась година спілкування хвилиною мовчання.
19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. 1000 днів стійкості, мужності, незламності!
З метою підкреслення важливості миру, нагадування про нашу силу, нескореність і непохитну віру в перемогу в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» відбулась загальноліцейна виховна година «Вистояли – переможемо!». Здобувачі освіти пригадали найважчий день новітньої історії України, ознайомились із хронологією війни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять пологівських Героїв та всіх українців, які віддали свої життя за волю України. Родзинкою виховної години стала вікторина, присвячена російсько-українській війні. Здобувачі освіти прослухали музичну композицію «І буде весна», записану М.Барських у березні 2022 року.
Наприкінці виховної години викладач зазначила, що війна змінила кожного українця і життя вже точно не буде таким, як раніше. Але неодмінно буде весна! І буде Україна!
Тримаймо стрій!
Результати Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
09 листопада 2024 року в Запорізькій області проводився І (перший) етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2024/2025 н. р., до якого долучився і наш ліцей.
У першому етапі конкурсу взяли участь 27 здобувачів освіти.
До десятки найкращих увійшли:
Долгов Олександр 4-22
Осіпова Світлана 6-24
Горпинич Леся 10-24
Долгов Кирил 11-23
Василів Юрій 5-24
Кривуля Олександра 10-24
Долгов Роман 7-21
Лось Аліна 10-24
Магус Вера,11-23
Вітаємо найкращих!
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
Вітаю, шановні здобувачі освіти 09 листопада 2024 року в Запорізькій області проводиться І (перший) етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2024/2025 н. р.
Адміністрація ДНЗ “Пологівського професійного ліцею” пропонує долучитися до цього заходу.
Інформація стосовно конкурсу
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика — це щорічне змагання, яке стартує в День української писемності та мови, 27 жовтня, на виконання Указів Президента України від 09 листопада 2007 року. Конкурс має на меті підвищення престижу української мови та її розвиток у всіх сферах суспільного життя. Змагання проходить у кілька етапів, охоплюючи освітні заклади, територіальні громади, райони, а також всеукраїнський рівень.
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика— конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Надя стала почесним головою конкурсу.
За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.
Надаємо покликання на тестове завдання, яке буде відкрито 9.11.24 з 10.00 до 12.00. Тест. Конкурс ім. Петра Яцика
Бажаємо успіху!
День української писемності і мови
27 жовтня в ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” у форматі онлайн було проведено загальноліцейну виховну годину, присвячену Дню української писемності та мови.
Учасники заходу говорили про виникнення української мови, про видатних українських діячів, які сприяли її розвитку, про знакових письменників і їх твори. Пригадували цікаві факти про українську мову та переглядали відео, брали участь в онлайн вікторині.
І як підсумок - прийшли до думки, що незважаючи на те, що протягом свого існування українська мова пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону, вона вистояла! І тепер вже від кожного з нас залежить майбутнє нашої держави, бо “нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…”
Сьогодні кожен українець усвідомлює, що говорячи українською, він наближає Перемогу!
Р.S. Мабуть тому до онлайн заходу долучилися не тільки здобувачі освіти, а і їх рідні.
Всеукраїнський радіодиктант
Учні, викладачі та адміністрація Державного навчального закладу «Пологівський професійний ліцей» долучилися до щорічного всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який став уже традиційною подією для всіх, хто прагне продемонструвати свою повагу до української мови та бажає перевірити власні знання.
Вперше ця ініціатива була започаткована у 2000 році, і відтоді тисячі українців, як в Україні, так і за кордоном, долучаються до неї, слухаючи текст диктанту в ефірі. Головна мета цієї акції – об'єднати всіх, хто цінує українську мову, підтримати її розвиток та зміцнити національну єдність. Учасники також мають можливість надіслати свої роботи для перевірки, щоб побачити, наскільки вони володіють орфографією та пунктуацією рідної мови.
Учні та працівники Пологівського професійного ліцею щорічно активно підтримують радіодиктант, адже цей захід дозволяє всім учасникам продемонструвати своє знання української мови, об’єднатися в єдиному прагненні до мовного розвитку і продовження традицій рідної культури.
Шановні учні!
Ми збираємося разом для того, щоб зміцнити наші лідерські якості через участь у самоврядуванні. Самоврядування - це не просто можливість брати участь у прийнятті рішень у ліцеї, це можливість змінювати своє оточення на краще.
Кожен з нас має в собі потенціал лідерства, але іноді нам потрібна трішечки мотивації, щоб цей потенціал розквіт. Самоврядування надає нам цю можливість. Кожен проєкт, кожне рішення, кожна ініціатива - це наш шлях до власного розвитку та розвитку нашого навчального закладу.
Коли ми беремо активну участь у самоврядуванні, ми не лише вчимося бути лідерами, а й навчаємося слухати, співпрацювати та робити рішення, які відображають інтереси всіх.
Тож давайте об’єднаємося, щоб ділитися досвідом, навчитися новому та зміцнити наші лідерські якості. Пам'ятайте, що кожен крок, який ми робимо у напрямку покращення нашого ліцею, є кроком до успіху для нас усіх.
Ви - майбутнє нашого Пологівського ліцею, і ваш внесок у самоврядування надзвичайно важливий. Давайте разом робити наш навчальний заклад кращим для всіх!
З лідерськими вітаннями,
Голова учнівського самоврядування
ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
Маслак Василина
Ярмарок професій
17 травня 2024 року відбулася виставка закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізького регіону «Плануй майбутнє сьогодні. Обирай професійну освіту».
Майстер виробничого навчання Жемчужнікова Алла Михайлівна провела майстер клас з карвінгу - познайомила всіх з мистецтвом художнього різьблення по овочах і фруктах, де відвідувачі заходу мали змогу власноруч попрактикуватися у вирізанні квітки з овочів.
Майстер виробничого навчання Горбенко Наталія Вікторівна ознайомила відвідувачів з різними видами сервірування святкового столу та розповіла правила поведінки за столом. Кожен бажаючий спробував власноруч виготовити із серветок елементи декору.
На локації ліцею всі бажаючі отримали брошури та буклети, мали змогу ознайомитися із умовами вступу, переліком спеціальностей та організацією навчання.
Профорієнтаційний захід допоміг майбутнім абітурієнтам здобути знання й навички, яких потребує сучасний ринок праці, та визначитися з майбутньою професією.
У ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» завершився, насичений подіями і плідними результатами, Тиждень охорони праці.
Щороку у квітні в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» проходить Тиждень охорони праці. Цей рік не став виключенням. На виконання указу Президента України “Про День охорони праці” від 18.08.2006 No 685/2006 з 15 по 30 квітня, в умовах дистанційного навчання, в ліцеї було передбачено низку заходів, приурочених до Всесвітнього Дня охорони праці. Заходи проводились на платформі «Zoom», на офіційному сайті ліцею та на сайтах педагогічного персоналу. Учасники цікаво, творчо та пізнавально провели цей Тиждень.
У запланованих заходах взяли участь усі учасники освітнього процесу: адміністрація, викладачі, майстри виробничого навчання, здобувачі освіти. В рамках запланованих заходів відбулося засідання круглого столу між працівниками та адміністрацією ліцею присвячене питанням стану охорони праці в ліцеї, впливу військової агресії на умови праці та пошуку рішень щодо покращення рівня безпеки та здоров’я працівників.
Зі здобувачами освіти проводились виховні години, бесіди, ознайомлення з демонстраційними матеріалами під час яких приділено увагу проблемам впливу зміни клімату на безпеку та гігієну праці, створення безпечних умов праці в умовах військового стану, забезпечення дотримання вимог охорони праці на робочих місцях.
Викладачі предмету «Охорона праці» Наталія Горбенко та Алла Жемчужнікова організували проведення онлайн вікторини між здобувачами освіти професій «Кухар. Кондитер» та «Електрогазозварник» на тему «Твоя безпека - твоя уважність!», переможцями якої стали учні з професії «Кухар. Кондитер».
Здобувачі освіти усіх груп ліцею активно прийняли участь у конкурсі буклетів та колажів «Безпека на робочому місці». За результатами конкурсу перемогла та посіла 1 місце група № 9/21 «Електрогазозварник. Водій автотранспортних засобів (категорії „В” і „С1”)» з роботою, яку виконав Гнусін Нікіта, 2 місце за групою № 11/23 «Кухар. Кондитер» (робота Маслак Василини), 3 місце – група № 8/21 «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів (категорії „В” і „С1”) (робота Наливайко Анни).
Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників. Всі проведені заходи мали одну ціль: пропагування здорового активного способу життя, вивчення правил поведінки під час воєнного стану та в умовах зміни клімату, вивчення та використання на практиці знань з охорони праці, попередження загибелі та травматизму людей.
Катерина СТОРЧАК,
інженер з охорони праці
ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
В ЛІЦЕЇ З 15 КВІТНЯ СТАРТУЄ ТИЖДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади до проблеми безпеки людини на робочому місці відзначають Всесвітній День охорони праці.
У 2024 році День охорони праці проходить під гаслом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».
Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.
Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має велике соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Для того, щоб підкреслити важливість і актуальність питань охорони праці, необхідність вирішення проблем, наявних у цій сфері діяльності Державний навчальний заклад «Пологівський професійний ліцей» проводить Тиждень охорони праці з 15 по 30 квітня. Пропонуємо усім учасникам освітнього процесу залучитися до низки запланованих заходів, які будуть проведені у онлайн режимі на платформі «Zoom» та на офіційному сайті ліцею. Ви зможете прийняти участь в онлайн-вікторині, створити власний буклет та фото колаж, переглянути безліч інформативного контенту стосовно вашої безпеки на робочих місцях та в побуті, поспілкуватися з досвідченими майстрами виробничого навчання та викладачами спеціальних дисциплін під час обговорення питань безпеки. Більше інформації стосовно Тижня охорони праці можна отримати, переглянувши План заходів, що додається. Наприкінці заходів - 30 квітня будуть підведені підсумки Тижня охорони праці, зокрема конкурсу буклетів та колажів на тему «Безпека на робочому місці» та оголошено переможців!
Бажаємо всім цікаво та корисно провести Тиждень охорони праці, а також здобути перемогу у конкурсах!
Працівники та здобувачі освіти ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», проявляючи свою небайдужість до того, що відбувається у нашій країні, доєдналися до акції збору пластикових кришечок для допомоги в протезуванні воїнам ЗСУ, назбирали кілька мішків пластикових кришечок та передали першу партію волонтерам.
Оголошуємо збір другої партії пластикових кришечок для допомоги в протезуванні воїнам ЗСУ. Цю акцію підтримали Міністерство екології України, бізнесмени і багато волонтерів по всій Україні. Ця добра справа дає велику надію на повернення наших хлопців до повноцінного життя. Адже тисячі наших героїв, віддавши здоров’я заради батьківщини і спокою свого народу, наразі потребують протезування – сучасного, якісного, індивідуального. На один протез руки треба приблизно 500 тис. кришечок, а на протез ноги – 850 тис.
Щоб взяти участь в цій акції, треба лише принести кришечки за адресою м.Запоріжжя, вул. Лобановського, 1.
Які саме кришки підходять для переробки? Тільки від харчових продуктів (з-під води, газованих напоїв, соків, молока, йогуртів тощо) будь-якого розміру, тільки чисті кришечки.
В приміщенні ліцею встановлено контейнер для збору. Ці прості, і навіть банальні кроки можуть принести неоцінену користь. Чим більше людей підтримає соціальну ініціативу, тим більше протезних виробів зможуть потрапити до тих, хто їх дійсно потребує.
Результати мовного марафону
У мовному марафоні до Міжнародного дня рідної мови, який тривав протягом лютого взяли участь 97 здобувачів нашого ліцею.
Шановні здобувачі освіти випускних груп, у березні розпочинається реєстрація на участь у НМТ. Надаємо покликання на сайт Українського центру оцінювання якості освіти, де розміщено всю інформацію стосовно організації і проведення НМТ https://testportal.gov.ua/
Увага!!!!!
продовжуємо мовний марафон
До Міжнародного дня рідної мови
Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Ця всесвітня подія відзначається щороку 21 лютого, а засновницею свята виступила ЮНЕСКО. Своєю особливою мовою будь-яка етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку. На жаль, 43% мов зараз перебувають під загрозою цілковитого зникнення. Що два тижні припиняє своє існування мова одного з народів світу. 40% людей не мають змоги отримати освіту рідною мовою, а це є дуже важливим фактором формування національної свідомості.
Зараз у світі існує близько 7 тисяч мов, але науковці об’єднують їх у порівняно невелику кількість мовних сімей. В них мови пов’язані між собою спільними звуками, словами чи граматичними конструкціями. Вчені-мовознавці вважають, що всі мови певної лінгвістичної групи походять від однієї спільної прадавньої мови.
Лексика — сукупність слів, які входять до складу певної мови, діалекту, сфери вживання.
Лексикологія (lexikos — словесний, словниковий і logos — учення) — розділ мовознавства, що вивчає лексику (словниковий склад мови), лексеми як визначальні структурно-семантичні одиниці мови, їх функціональні можливості, висвітлює процес формування словникового складу в соціально-історичному, національному контексті.
Лексична норма - це загальноприйняті правила слововживання, які вивчає лексикологія. Вони регулюють правильність вживання слів у властивих їм значеннях.
Лексичні норми — це норми слововживання, прийняті в сучасній українській літературній мові. Вони регулюють вибір слова відповідно до змісту і мети висловлювання.
Приклад:
Правильно казати «День рятувальника», а не «День рятівника», бо рятувальник — це професія, посада, а рятівник — той, хто одноразово допоміг у скрутну хвилину і не займається цим постійно.
Лексичні норми характеризують як норми слововживання (використання слів відповідно до властивих їм значень, з урахуванням можливої сполучуваності з іншими словами). Їх фіксують у тлумачних та інших спеціальних словниках і підтверджують відповідними правилами. Усталенню норми передує ретельний відбір слів.
Лексичні норми (розрізнення значень і семантичних відтінків, закономірності лексичної сполучуваності). Словотвірні норми (регулюють вибір морфем, їх розташування і сполучення у складі слова). Морфологічні норми (регулюють вибір варіантів морфологічної форми слова і варіантів її поєднання з іншими словами).
Лексичні помилки – це помилки у слововживанні, які полягають у неправильному виборі слова, недоречному вживанні просторічних слів (відик, велик), слів у невластивому їм значенні: вірна (замість правильна) відповідь; відіграє (замість має) значення.
До лексичних помилок відносимо: повтор одного слова чи спільнокореневих слів в одному або сусідніх реченнях (тавтологія), уживання зайвих слів (плеоназм), дублювання значення у двох словах, перекручування слів, уживання їх у невластивому значенні (це стосується переважно паронімів).
Увага! Обов'язково вказати прізвище, ім'я, групу, курс. Прізвища найкращих мовознавців буде оприлюднено на сайті нашого ліцею наприкінці лютого.
Тест. Лексична норма - пройти тест
15 січня 2024 року відбулася чергова робоча нарада працівників ДНЗ «Пологівський професійний ліцей». На порядку денному були розглянуті питання про початок навчання у другому півріччі, про своєчасне надання інформації про поточне місце перебування здобувачів освіти, про порядок отримання учнівських квитків, про хід підготовки до атестації викладачів та інші.
За ініціативи Державного навчального закладу "Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту", за сприяння учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.
01.12.2023 року в спортивному комплексі ЗНУ м. Запоріжжя відбулися змагання. Настільний теніс вважається одним із найпопулярніших видів спорту у світі. Людина, яка грає в настільний теніс, не лише підтримує свою фізичну форму, а й розвивається інтелектуально, адже під час гри потрібно постійно аналізувати ситуацію, миттєво обирати тактику та ефективно застосовувати різні технічні прийоми.
Здобувачі освіти ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” в особистих змаганнях серед навчальних груп, показали гарну підготовку, сплановану стратегію гри,уміння відстежувати м'ячі й прораховувати удари.Журі оцінювали успішні виступи в особистому змаганні, індивідуальну техніко-тактичну підготовку кожного гравця.
Ось переможці змагань:
1 - місце Бородавка Артур;
2 - місце Соловйов Даніл;
3 - місце Ожогін Максим.
Вітаємо наших здобувачів освіти з перемогою в особистому заліку з настільного тенісу та зичимо подальших успіхів.
25.11.23 у нашому закладі було проведено перший етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проходив дистанційно у форматі тестування (максимальний бал – 62: 38 тестові + 24 творчі).
У першому етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2023/2024 навчальному році взяли участь 54 здобувачі освіти.
Найкращими були:
Манжула Галина (7/21) - 60 балів
Чемерис Марина (5/23) - 60 балів
Данілов Денис (5/23) – 58 балів
Данілова Світлана (5/23) – 55 балів
Мухіна Світлана (6/23) – 43 бали
Бельбас Тетяна (5/23) – 42 бали
Колесніченко Олександр (8/21) – 41 бал
Гужва Антоніна (5/23) – 41 бал
Коробенко Ніна (10/20) – 40 балів
Сучков Віталій (7/21) – 38 балів
Юрова Вікторія (11/23) – 37 балів
Маслак Василина (11/23) – 36 балів
Долгов Роман (7/21) – 33 бали
15.11.23 у нашому закладі проходила загальноліцейна вікторина з української мови «Цікаво українською», в якій взяли участь взяли 78 здобувачів освіти, 65 із них дійшли до фіналу.
Найкращі результати показали: Чемерис Марина 5-23 (13070балів), Савохіна Юля (12710 балів), Васильченко Артем 3-23 (9790 балів), Чайка Наталія (9580 балів), Горбенко Ярослав 3-23 (9000 балів), Звінковський Олександр 3-23 (8840 балів), Колесніченко Олександр 8-21 (8620), Ротко Юля (8540 балів), Коробенко Ніна (8500 балів).
Україна сьогодні вшановує 90-ті роковини Голодомору 1932- 1933 років. Загальнонаціональна акція “Запали свічку” за мільйони загиблих внаслідок Голодомору - це пам'ять про наших предків - діточок, стариків, жінок, чоловіків, чиє життя повільно згасало у великих муках.
Штучний голод, який призвів до смерті 7 млн людей в Україні, а зараз в світі Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР.
Пам'ятаю як дідусь показував на рослину, запропонував спробувати вершок цієї трави на смак і сказав: "А я не міг дочекатися весною, коли виростуть грицики…" Тоді я почув розповідь, що таке голод 32-33 років та люта смерть від голоду. А грицики - це трава і то було мрією 13- річного хлопчика, мого дідуся під час голодомору….
Згадаймо молитвою спочилих від голоду та не забудьмо дати нужденним хліба….
Щороку під патронатом Офісу Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України з метою реалізації Плану спортивних та спортивно - масових заходів серед здобувачів освіти на 2023-2024 навчальний рік проводяться спортивні турніри “Пліч-о-пліч зі спортом”.
Саме під такою назвою 17 листопада 2023 року в будинку культури “Орбіта” м. Запоріжжя відбувся молодіжний турнір з шашок серед здобувачів освіти ДНЗ “Пологівський професійний ліцей”.
Турнір проведено з метою удосконалення майстерності здобувачів освіти ліцею, загальнокультурного рівня, виявлення кращих гравців у шашки, виховання волі, витримки, вміння логічно мислити.
У турнірі взяли участь спортсмени-шашисти всіх навчальних груп ліцею. Хороші результати гри в шашки показали всі представники команд, але до протоколу змагань - головний суддя Артем Набока (майстер виробничого навчання) та секретар Алла Жемчужнікова - за результатами зустрічі внесли переможців:
І - місце Гнусін Нікіта гр.№9/21;
ІІ - місце Долгов Кіріл гр.№ 11/23;
ІІІ - місце Соловйов Даніл гр.№3/21.
Заступник директора з НВР Полянський Олександр подякував всім учасникам змагань з першості ліцею, нагородивши учасників турніру почесними грамотами.
Навіть перебуваючи далеко від дому і навчаючись дистанційно, наші учні не втрачають нагоди та беруть участь у обласних та Всеукраїнських конкурсах. Свої творчі роботи ліцеїсти надсилали для участі в благодійній акції.
Ми підтримуємо наших захисників, віримо, вселяємо надію на Перемогу взявши участь в акції. Пишаємося студентами, дякуємо керівникам. Дякуємо організаторам за можливість відкривати таланти наших учнів!
Вони несумнівно, як ангели чисті,
Віддавши життя за свободу землі.
Їх чари душі, що в темряві світлі,
Промиті в серцях віри, мрії свої.
Без рахунку слави, без міри в ціні,
Наші сини і дочки, надійні, міцні.
Нехай гордість і радість в серцях їх кипить,
Віддячуєм їм ми - за прожиту мить.
Для них Україна - це щастя, це мрії,
За стійкість, сміливість і наші надії,
Помолимось всі ми за їхні життя,
Щоб наша країна - безмежно цвіла!
Галина Манжула, гр.7/21
КФК фізичного виховання вітає з професійним святом спортсменів, тренерів, працівників організацій та установ фізичної культури і спорту, ветеранів, шанувальників спорту і всіх прихильників здорового способу життя!
Бажаємо всім фізичного здоров’я і краси, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях!
Нехай щастить усім, хто присвячує своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність!
У вересні вихованці нашого ліцею доєдналися до обласної благодійної акції “СИЛЬНІ ЛЮДИ”, приуроченій до Дня захисників і захисниць України.
Освітяни виготовили обереги для наших захисників. Разом із роботами від центру НТТУМ “Грані”, під патронатом якого проходила благодійна акція, поробки відправлять до військових частин.
Обереги та щирі слова від учнів додадуть бійцям наснаги та підбадьорять їх на шляху до перемоги.
“Бойових бджілок”, підкови та ляльки на удачу, віночки та мішечки на захист виготовили: Римаренко Ольга гр.10/20; Дмітрієва Маргарита, Тоцька Вікторія гр.7/21; Денисенко Юлія, Бельбас Тетяна гр. 5/23.
11 вересня 2023 року в Запоріжжі пройшла Еко-толока "CLEANTIME" під патронатом студентської ради ЗОДА, направлена на маштабне прибирання центрального пляжу та спортивних майданчиків, розташованих поруч. До цього заходу долучилися майстри виробничої справи (Жемчужнікова А. М., Горбенко Н. В., Гаврилюк Н. П.) та студенти (Ожогін Максим, Деревянко Карина, Подорван Микита) нашого навчального закладу.
Ми молодці! Так тримати!
Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя. Україна повинна мати здорову націю, отже, спільне завдання для всіх - це залучення підростаючого покоління до занять фізичною культурою та спортом.
Тому підтримка фізкультурно-спортивного руху – це пріоритетні завдання. Хоча зараз і не легкі часи, і ми працюємо дистанційно, але наші здобувачі освіти нестримно продовжують займатися, розвиватися та зміцнювати своє фізичне здоров’я.
З метою сприяння розвитку Олімпійського руху в Україні, популяризації здорового способу життя в нашому навчальному закладі була проведена вікторина за допомогою платформи «Kahoot» під назвою «Олімпійський урок».
Здобувачі освіти позмагалися між собою в межах груп у своїх знаннях, пригадали історію, символіку, традиції олімпійських ігор.
За результатами вікторини ми маємо наступних переможців:
1- місце Шевченко Анастасія гр. № 7/21
2- місце Гунченко Олеся гр. № 10/20
3- місце Криштоп Ярослав гр. № 9/21
4- місце Семенко Іван гр. № 8/21
Вітаємо переможців!!!